Då vi hade torv köpte vi löstorv. Då blev just det billigast för vi köpte denna för 90,- per kubik, och sålde gödseln för 100,- per kubik och då hämtade köparen. Kan man fixa något sådant så går det bra, med andra ord.
Numer har jag dock spån, för det passar övriga förhållanden bäst.