Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
Aladdin och på senare år även Paradis är ett måste varje jul. En tradition ska bevaras! Även om det finns godare saker att äta och även om man egentligen är för mätt, så ska det finnas chokladaskar till jul
Nix, ingen aladdin. Smakar ju skit.
Är dock tvungen att köpa en paradis till sonen som är 8 år gammal och gillar alla bitar i den, vilket går över mitt förstånd.
Vi fick en aladdin till stallet och jag vet inte om jag inbillade mig men den smakade inte som förut. Är det diskussionen här på Buke som förstört mina smaklökar?
Får jag ett erbjudande om en ask för 10 spänn som förra året så absolut, då köper jag. Annars står jag över, tycker de är sjukt överskattade och antalet ätbara praliner gör det liksom inte värt priset. Brukar köpa askar med typ Geisha och sånt istället och det blir så mycket godis till jul oavsett så nä, ingen Aladdin för mig.