Priser och åsikter om färdigfoder

F

FTW

Vilket foder (färdigfoder) använder ni, vad tycker ni om det och vad kostar det per kilo ungefär? Och - var köper ni det?!
 
B

**BORTTAGEN**

Jag har precis varit och köpt på mig Krafft Groov som jag ska ha denna vinter.
30 kg för ca 160 kr.
Köpte på Odal/Granngården eller vad de nu kallar sig.
 

Liknande trådar

Hundhälsa Vår lilla labbetjej har nu hunnit bli 15 månader - inte klokt vad tiden går. När vi köpte henne lovade vi uppfödaren att följa hennes...
2 3 4
Svar
62
· Visningar
3 935
Senast: startpompe
·
Foder & Strö Jag skulle behöva lite kloka åsikter om foder till en liten krabat :confused: Lånar en liten shettis som sällskap till mina storhäst...
2
Svar
20
· Visningar
1 429
Senast: CFrisk
·
Anläggning Elpriser och varmvattenbalja Vad kostar elen till en vattenbalja? Baljan är på 60 liter, från Willab. Säg att det är ca 7 grader kallt...
Svar
19
· Visningar
1 277
Senast: Plantan
·
Mat Jag bakar mycket bröd nu, i princip allt bröd vi äter. Då bakar jag helst på normalsaltat smör. Nu kostade smöret nästan 70 kronor för...
2
Svar
34
· Visningar
2 125
Senast: tanten
·

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Omröstningar

Upp