Smärta i fotblad

Sv: Smärta i fotblad

:) Har du provat Joyaskor?
Jag arbetar minst 8 timmar varje dag på ett hårt stengolv, överviktig med hälsporre tidvis ,ryggont, knä och höft, har köpt Joyaskor och besvären har försvunnit helt:) enda problemet var att gå in skorna för det är tjockt skinn i överdelen på mina halkfria köksskor och fick skavsår.:(

Googlade på dessa skor. Mycket av det som jag står och går mest i, är stallmiljö och dessa skor verkar inte passa för det :(

Ska testa lite till med enbart mina nya iläggssulor och breda skor. Fortsätter problemet, blir det ett ortopedbesök, så att jag därefter kan välja rätt lösning :)
 
Sv: Smärta i fotblad

Fast om det är så längesen du fick sulor som 1,5 år sen har sulorna gjort sitt jobb, dom är utslitna, du behöver nya. Om det är nyligen säger jag som dom andra, remiss till ortopedtekniska.

Hur får man en sån remiss, ska man vända sig till vårdcentralen först?
 

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

  • Akvarietråden V
  • Uppdateringstråd 31
  • Smitare - hur gör ni?

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp