Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
+1. Aldrig att jag skulle doppa huvudet på något sätt (dyka, bara ploppa ned på plats, whatever) utan hålla för näsan. Skulle gott kunna ha öronproppar också för att slippa vatten i öronen.Något jag däremot inte kan är att vara under vatten utan att hålla för näsan. Har försökt och tränat men det går fan inte!![]()
+1. Aldrig att jag skulle doppa huvudet på något sätt (dyka, bara ploppa ned på plats, whatever) utan hålla för näsan. Skulle gott kunna ha öronproppar också för att slippa vatten i öronen.
(Har för övrigt endast badat en gång sedan jag gick i lågstadiet, om det inte redan framgått, och det var vidrigt. Blä för vatten om man inte står i duschen.)
Jag kan men det är obehagligt! Något jag däremot inte kan är att vara under vatten utan att hålla för näsan. Har försökt och tränat men det går fan inte!![]()
Men att dyka har jag aldrig lärt mig, jag tog upp de sablars ringarna med fötterna och gav till läraren.![]()