Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
Premiärtur i sele! (Bild också, men inte på selen).
Under några dagar har kissekatten får vänja sig vid att ha selen på sig och det tog inte många minuter innan förstod att hon INTE skulle dö av den. Så igår kopplade jag på kopplet och så fick hon följa med ut när min kompis skulle röka. Vi rörde oss bara i trappen utanför ytterdörren, men det var nästan nog så läskigt. Och att få snö under tassarna, det är så långt under en drottnings nivå.
Hon var så duktig så, blev inte arg på kopplet eller nånting. Det gick inte så bra att gå in, då fick jag bära henne för jag ville inte börja bråka med henne.
Ska ta lite bilder idag, kanske filma lite också, så ska ni få se hur snygg hon är.
Sv: Premiärtur i sele! (Bild också, men inte på selen).
Mina katter håller sig ifrån toaletten som tur är... Första gången min hona följde med på utflykt hem till min pojkvän så sa jag noga åt honom att komma ihåg att fälla ner locket på toaletten. Självklart glömmer han det och lilla godtrogna Dimma följer efter mig in på toaletten och hoppar upp för att se vad jag håller på med... Plums! Hon fick sig en dusch och sen tittade hon förnärmat på oss i nån timme. Och pojkvännen skrattar fortfarande åt min "korkade" katt, fnys!
Sv: Premiärtur i sele! (Bild också, men inte på selen).
Dock blev hennes framåtanda något dämpad igår, då jag efter att ha blivit lite less på hennes "Matte, jag vet att du lämnar mig för att du HATAR mig!!"-dödsskrik varje gång jag gick till tvättstugan helt sonika tog med henne dit. Efter att ha fått snö under tassarna OCH fräst åt en torktumlade oavbrutet i fem minuter brydde hon sig inte nästa gång jag gick till tvättstugan.