Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Nordic innehåller väldigt mycket spannmål som de andra sorterna. Det finns idag bara en färskfodersort på marknaden som är helt spannmålsfri och det är "vom og hundemad".
http://www.vomoghundemat.no/
Tack för svar. Du hittade precis den artikel jag bla läste på SKK`s sida. När jag som inte vet ngt omBARF läser den så ter det sig solklart att hunden dött av en benbit från fodret. Citat:
Leon fick först allvarliga problem med förstoppning. Sedan hade en söndertuggad benbit från fodret skurit sönder hans tarmar. Slut citat.
För mig är det inte självklart att den matades med ben efter förstoppningen, såsom du vet. Citat:
En Boxer dog för ett tag sedan pga förstoppning, ändå gav de den mer ben, av får, som den aldrig ätit förut. Slut citat.
Att Hill`s sponsrade hela Veterinärhögskolan visste jag inte heller. Ska ta upp det med veterinären på jobbet, och kolla om hon vet ngt om avtalet. Intressant.
Det är väl bra om BARF finns, antar jag, men jag känner ändå inget förtroende för hela grejen. Tur att var och en gör som den vill![]()