Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
Alltså, för ca 6 månader såg jag en film (minns inte vilken men den var dålig och hade en ganska B produktion... ^^) Iaf, i denna film bar en av karaktärerna en klänning som jag desperat har försökt finna. Och nu vänder jag mig till er.
Klänningens överdel var ljus/puderrosa, i modell bustier, kjolen var hyfsat kort (en bit ovanför knät) och vid och puffig med flera lager tyll. Varje lager hade varsin färg från regnbågen, men i pastell-version av färgerna.
Någon som har en minsta aning om var jag kan hitta en sån här klänning? Jag inser ju att risken finns att den var sydd för filmen, men det är värt ett försök
Jag googlade på "pastel rainbow dress" bara så dök den upp! Från den sidan verkar man inte kunna komma till någon butik, men det kanske är liten chans att hitta någonstans där den fortfarande säljs? Men borde gå att googla vidare?
Jag tänker på tärnklänningen i "confessions of a shopaholic". Min telefon vill inte hjälpa till, men googla "bridesmaid dress confessions of a shopaholic". Men den är inte så pastellig