tonårsfinnar vid 45??

ameo

Trådstartare
Moderator
De senaste veckorna har jag plötsligt fått fullt med typ pormaskar, som jag aldrig tidigare haft. Det är nog faktiskt mer än jag hade i tonåren till och med. Pannan och kinderna + huden bakom öronen och ner mot halsen är precis fulla med pluppar. :(

Jag använder samma produkter att tvätta mig med som jag gjort i många år, jag äter likadant och stoppar i mig typ samma mediciner. (förutom att jag har ätit en massa antibiotika - 3 sorter mer eller mindre samtidigt i augusti och sen ytterligare en kur med en av dessa bara 10 dagar efter avslutad kur, pga envisa bekymmer med en tand:devil: )

Kan plupparna bero på att undergångsåldern är på väg? Eller ska jag leta efter orsaken någon annanstans? (förslag?)
 
Sv: tonårsfinnar vid 45??

Jag hade något liknande i höstas. Det i samband med massor av vaglar i ögonen. Det lugnade ner sig efter att jag började varva ner genom bodybalanceövningarna.
 
Sv: tonårsfinnar vid 45??

Hormonrubbning/förändring. ror dock inte det beror på "undergångsåldern"... Skulle ha tagit kontakt med läkare om jag var du.
 

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp