Tvåfärgade pudlar...

Sv: Tvåfärgade pudlar...

Att hundarna inte är reggade i SKK borde ge ett tips om att man köper något som räknas som blandras. Det märkliga är inte hur folk kan ta betalt - det märkliga är hur folk kan betala :crazy:

Är det inte möjligt att de reggas hos någon annan organisation än SKK? I kattvärlden är det väldigt vanligt att uppfödare i Sverige väljer att tillhöra organisationer i tex. USA.
 
Sv: Tvåfärgade pudlar...

Är det inte möjligt att de reggas hos någon annan organisation än SKK? I kattvärlden är det väldigt vanligt att uppfödare i Sverige väljer att tillhöra organisationer i tex. USA.

Föräldradjuren kan naturligtvis vara reggade någon annanstans, men det är isåfall inget som annonsören upplyser om. Det borde ju vara av intresse om man ska sälja dem som renrasiga.
 

Liknande trådar

Övr. Hund Jag vet inte vad jag ska göra. Jag har i dagsläget tre hundar, en 11-årig labradorblandning, en 8-årig storpudel och en 3-årig... 2
Svar
23
· Visningar
2 210
Senast: __sofia__
·
Övr. Hund Hur gör ni andra när ni ska resa, och inte kan ta med hunden/hundarna? Jag har tidigare kunnat lämna hundarna till svärmor, men nu är... 2 3
Svar
53
· Visningar
3 604
Senast: ufot
·
Övr. Hund Som rubriken lyder antyder vill jag prata bäddar. Senast jag hade hund (10 år sen drygt) hade jag ingen bädd till honom, förmodligen för... 2 3
Svar
53
· Visningar
2 110
Senast: bollen__
·
Övr. Hund Vilka tuggben är era hundars (och era) favoriter? Det finns ju rätt många märken numera som har svensk- eller nordisktillverkade ben av... 2
Svar
22
· Visningar
1 461
Senast: Capybara
·

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

  • Rintränings- och utställningstråd
  • Uppdateringstråd 31
  • Artfex S

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp