Vad gör vi? Del CV

Status
Stängd för vidare inlägg.
WTF!?

Grannen dansade just in till denna. Husets partylåt! :rofl:


Vi har haft så sjukt många spårade efterfester i huset till denna hahaha. En snubbe i huset sträckte sig även i ryggen ganska allvarligt efter att ha försökt HJULA till denna :rofl:
Haha, älskar! :rofl:
Jag är inte van att kliva upp tidigt och göra fulla arbetsdagar på ett riktigt arbete, så jag ger helt enkelt upp :angel:
 
Det har varit en lång dag men nu ska jag äntligen få gå och lägga mig :D
Tidig väckning imorgon så jag kan köra hemifrån vid 6-tiden. Jobbar 6.45-16.15 och kör därefter till stallet. Hoppas sen på en lugn kväll :)
 
I stark kontrast med klippet som @tornblomma länkade så kollar jag på det här. Och visst heilar en snubbe långt fram till vänster inledningsvis? Eller är det bara ett missriktat försök att dansa?
 
Vilken härlig timme på ridbanan med några stallkompisar! Jag red min häst en stund av den tiden då två stallkompisar fick prova en varsin liten stund och första gången de galopperade henne och båda tyckte hon har så fin galopp 😍. Ena stallkompisens man provade; första gången i sitt liv han sitter till häst och han insåg att rida lätt i trav var verkligen inte lätt när man är ovan 😄. Jag red en annan stallkompis islänning barbacka för första gången och han skulle ju snurra av mig men icke! Dock öm i benen nu 😅.
Nu smakar det väldans bra med tacos och en starkcider kan jag säga 😋😄.
Det är fasen inte lätt att sitta ned i trav heller! :cautious::rofl:
 
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

Hemmet Jag har haft samma soffa sedan jag flyttade hemifrån och vill desperat gärna byta ut den. Det känns dock jättesvårt att hitta en bra... 2
Svar
20
· Visningar
920
Senast: Pilot
·
Kropp & Själ Jag tror att jag kan upplevas som smart. Jag läser mycket, har en akademisk utbildning och är bra på mitt jobb. Men jag har också läst... 2 3 4
Svar
65
· Visningar
3 170
IT & mobiler Jag är inne i en period där ändra layout på telefonen är jätteroligt så nu håller jag på med ett helt gäng för jag kan inte bestämma mig...
Svar
13
· Visningar
626
Senast: Lyan
·
Relationer Jag tänkte vara anonym först, men jag är nog rätt anonym på forumet ändå så jag skiter i det. Min man har en svårt kronisk sjukdom, han... 3 4 5
Svar
88
· Visningar
12 820
Senast: Ninnurur
·

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp