Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Jag tycker f.ö. att den här tråden är så fin. Det är så mkt pepp och hurrarop till alla andra, och alla är bra på att höja andra (och sänka sig själva).
Vet inte vad jag skulle göra utan er! Grubbla mer och sänka mig själv mer gissar jag.
Jag tyckte att artikeln var sjukt rolig, och ju mer man läste av kommentarerna desto roligare blev den!
Men så har jag inte förlorat några pengar/saker i den härvan, förlåt.
Skyller på att jag hade en hemsk natt på jobbet och är trött och less på allting just nu.
Är de lördag den 20:e på Vällsta? Jag skulle eventuellt kunna komma förbi och hjälpa dig. Skulle va kul att se er båda 2 @Amanda_F och @Jfrelin och fina Vällsta. Meddela när du vet tid så ska jag kolla om dottern kan va hos mormor och morfar under tiden, då vi är själva den helgen.Tiderna har kommit för nästa veckas PF-träning och jag rider efter @Jfrelin igen. Den här gången verkar jag ha lite tunnare om medhjälpare så jag får försöka ragga rätt på någon som kan lördag EM/kväll. Får se hur det går, annars får jag sadla i manegen.
Idag har C agerat läromästare inom tömkörning med min kompis, vars unghäst jag hjälper till att "tömköra in". Jag tömkör hennes häst (hon går bredvid) och sen övar hon med C. Han var supersnäll med henne och såg ut som en lunkande ridskolehäst. Sen tog jag tömmarna och satte lite press och vips så kom humöret fram och han kom på att han hade vilat igår... Hej och hå, tur att han var snäll med henne i alla fall, annars hade hon nog inte vågat mer. Jag lyckades få honom avrastad och sen blev han riktigt fin, lösgjordheten hade han ju löst själv!
Då ska de nog fungera mellan barnkalas och Mello. Kul.@Charlotte1975 precis, Jenny rider 17:30 och jag 18:00. Det hade varit superkul!
Då ska de nog fungera mellan barnkalas och Mello. Kul.
De ska nog gå att ordna, även fast jag föredrar att fota.Då måste du agera filmare också så vi andra också får vara med på ett hörn!![]()
De ska nog gå att ordna, även fast jag föredrar att fota.