Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
(gamla utrustningsforumet finns om underforum till forumet "ridning")
Jag har många borstiq-borstar (köpte när det var specialerbjudande och ändå skulle byta ut mina syntetborstar).
Gillar dom skarpt.
Hästen blev tidigare lätt statisk, vilket var anledningen till att jag ville byta ut alla syntetborstar. Det problemet försvann fort.
Dom ser nästan nya ut trots ett års daglig användning (aldrig tvättade heller).
Har olika hårdhet och utförande på borstarna, vilket är svårare att hitta på syntetborstar. Känns som att det blir en mer komplett rykt när jag kan välja borste precis efter situationen.
Har bara gott att säga om dom
Tillägg: men jag har faktiskt kvar en av de i syntet. Den har långa borst och är mjuk samtidigt som den är tillräckligt hård för att få till ett bra svisch när man ska ha bort dammet. Någon sådan har jag tyvärr inte hittat i borstiqs sortiment.
Hästmänniskan Jag har turen att ha fått "ärva" en helt perfekt tanthäst, hans enda nackdel är att han är bred, så vi har lite sadelproblem.
I nuläget...