Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Jag skulle vilja säja att det går lite mode i att ha flughuvaVisst, helt Ok på sommaren men, vad gör den för nytta på inomhustävlingar???
Tycker inte själv att det ser så himla snyggt ut..
Instämmer helt.
huva existerade inte annat än bland eliten på extremt känsliga sporthästar inne på stora elit arenor för ngra år sen. Sen började alla ta efter och vips så var det så otroligt mkt irriterande insekter och ljudkänsliga hobby hästar så det var helt otroligt
tycker också det ser ponnyaktigt och överdrivet ut på normala hobby hästar : )
Till er som stoppar bomull i öronen, använder ni vadd eller bomull och hur långt in i örat sätter ni dem?
Jag gör en liten studie om detta då min häst alltid varit ljudkänslig men det är inget problem, men så blev hon skrämd av en knattrande HD och efter det är JAG osäker på att rida ut och hon har även reagerat rejält i släpet när vi kör, så jag tänkte i en övergångsperiod ev ha en luva vid uteritter och ev vid transportering.
Jag funderar vidare...