J jiowana 22 Mar 2007 #1 Några tips på hur man kan göra så att hästen ej tar ut tungan.. eller vad har ni för erfarenheter?
M Matiz 22 Mar 2007 #2 Sv: Några tips Inte tar ut tungan när? Om det är när du rider kanske den inte tycker om bettet eller att det inte passar
Sv: Några tips Inte tar ut tungan när? Om det är när du rider kanske den inte tycker om bettet eller att det inte passar
Fossing 22 Mar 2007 #3 Sv: Några tips Haha, jag har ett knep som jag hörde när jag red i ridhuset idag. En ryttare sa hela tiden åt sin häst "Stoppa in den! In med den!" Allvarligt, be vet kolla den i munnen, kan finnas sår och tänder på fel ställen och sådär.
Sv: Några tips Haha, jag har ett knep som jag hörde när jag red i ridhuset idag. En ryttare sa hela tiden åt sin häst "Stoppa in den! In med den!" Allvarligt, be vet kolla den i munnen, kan finnas sår och tänder på fel ställen och sådär.