Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
Har två katter på fem år innan, en hona och en hane och idag kom det hem en liten unge, en hane på ca 16 veckor. Hur lång tid bör det ta innan de accepterar varandra? Det fräses och låter lite från båda håll men inget bråk och den lilla är en modig en.
Det där kan variera väldigt mycket. Vi har haft katter som i stort sett varit accepterade efter ett par veckor. Andra har aldrig blivit helt accepterade, ofta har de varit låga i rang och de går ofta undan, men en annan katt har när den ser denna katt inte kunnat låta bli att jaga den.
Mina kissar är lika gamla (1 mån emellan) och gillar inte varandra (de växte upp tillsammans). Det funkar med Feliway, relativt stort hus, flera mat- och vattenplatser och flera lådor (de är också utekatter). Givetvis också ensam mattetid!
Hästmänniskan Vi köpte en c ponny till dottern när hon var 11 år och 138cm lång.
Vi är urdåliga på att sälja hästar och ville inte bara ha hästen i 2...