Här snackas det också för fullt... Trodde först ungen var konstant missnöjd med tanke på alla ljud hon får ur sig, men har insett att hon nog försöker kommunicera.
Skratta är roligt om mamma gör pruttljud på magen. Över lag är mamma roligast men andra kan få ett nådigt leende om hon är på humör.
Hon ska prompt sitta och stå upp och vi föll till föga när hon började göra situps i babysittern och blev förbannad över att inte kunna sitta i den, då åkte den vita babystolen med bord fram. Säkert är det alldeles för tidigt men hon är jättenöjd när hon sitter i den, även om det bara är korta stunder.
Jag funderar på att köpa en liten gåstol till henne i julklapp, då kan hon skjuta sig fram på egen hand.


Jag funderar på att köpa en liten gåstol till henne i julklapp, då kan hon skjuta sig fram på egen hand.