Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
Har du några tips hur jag kan få min kräsna häst att äta lite mer på tävling? Eller annars också. Försökt att hitta sådan man han tycker om, men det är inte så lätt. Han tycker inte om sådant som är sött, t.ex. socker, betfor, melass. Fri tillgång till höoch hösilage.
Tips?
Räcker det inte med att han får mycket hösilage på tävlingen då? Om han nu inte vill äta så kan man ju inte tvinga honom. Är du bara iväg över dagen så dör han nog inte. Han äter väl när han kommer hem? Prova dig runt och testa olika sorters mat.
Hundavel & Ras Brorsan dalmatiner var visserligen en omplacering, inga allergier men tog ett rådjur när han var lös. :(
Mycket hård mentalt och mycket...