Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
I vanliga fall brukar det finnas fullt av dem så här års, men i år har jag som mest sett tre stycken och nu är två av dem försvunna. Har ni några tofsvipor hos er?
Här är det fortfarande bara en stackare, blev lite orolig först när jag inte såg honom. Det brukar finnas massor här och jag blir alltid så glad varje vår när de kommer och oroar mig att de inte ska hitta mat eftersom de är så tidiga, men en svala gör ingen sommar och en tofsvipa gör ingen vår.
Här är det heller inte så många som det brukar vara. Men jag har inte riktigt koll på när de brukar komma och har därför tänkt att det kanske är för tidigt än.