hemkommen från arbete, så nu ska jag gosa med hundarna lite innan jag ska krypa ner i sägen. Upp imorgon vid 5.30 igen 
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Nyss hemkommen från stallet, sladdat banan med lille häst och ett bildäck efter helgens löshoppning. Den enorma arbetsviljan han har kan inte annat än göra mig glad
vägen dit var inte lika kul, mötte en alkis på tunnel
banan som sa att jag såg ut som en förvuxen Ronja Rövardotter... jahap.. sen ville han att jag skulle läsa nobelpristagare i litteratur för hon var en sjujävla kvinna. vem? Sen följde han med mig av tuben, upp i rulltrappan och deklarerade att centrum skulle bli en kommunal toalett innan jag bestämt skakade av mig honom.
Alla människor som alltid vill prata med mig eller fråga efter vägen, skaffa Siri och google maps apparna
Många kramar älskade vännenMådde så uselt att jag ringde en av mina vänner så åkte vi upp till skogen och lade oss på gungan och gungade. Älskar stora gungor och älskar nattliga pratstunderNackdelen var väl att jag missade ta min sömnmedicin i tid vilket förvisso gör att jag inte kan sova (då den utöver stabiliserar mitt humör även gör mig förbannat trött och då vill jag inte köra). Nåväl, ibland är det faktiskt värt att ta den lite senare för mediciner ska inte påverka ens liv så mycket tycker jag.
Tyvärr finns det för många människor i denna världen som inte gör det de borde och dessutom inte är helt mogna känslomässigt. Det är ett jävla skit att dessa människor skaffar sig barn som ofta får bära runt på en smärta större delen av livet. Lessen för din skull! Stor kramKänner mig ledsen, förvirrad och jag överreagerar kanske för att jag redan är i en slags sorg men både i går och i dag har pappas frus dotter lämnat av posten på mitt jobb. Jag har tagit emot båda gångerna. Jag hann se henne innan hon klev in i går och hann dra på det professionella pokeransiktet när hon kom in. Hon blev väldigt ställd och förvånad över att möta mig där. Det märktes väl.
Och det svider. Det gör ont. Inte nog med att min pappa nu vet var jag jobbar. Jag måste även träffa henne, hans nya "dotter" som han valde framför mig.
Hon som får pengar, körkort, bil, tak över huvudet och som han ställer upp på hela tiden så fort det är något.
Jag känner mig så sniken som känner en viss avundsjuka. Det är inte likt mig. Men det svider nåt förjävligt!
![]()
Nej det är inte typiskt socialtjänsten! Blir så jäkla trött på att alla människor som sliter arslet av sig inom socialtjänsten skall bli dömda för de idioter som också finns inom kåren. Du kan hitta människor som inte sköter sitt jobb överallt i samhället!Det är väl typisk socialtjänst, skiter fullständigt i hur det ser ut och hur person mår, bara de har dig under tummen de närmsta 4 -5 åren.
Nää, kommer verkligen inte ihop det. Minns bara att jag gissade på en cykel.En barnslig variant av födelsedagspresentoch tack, men grattandes får vänta tills på söndag
@bumpo - minns du vem som vann vadslagningen om henne?![]()
Som att du inte skulle göra en massa god påskmat... låt mig skratta!Fanns ingen buffé och orka läsa meny och välja när man vill ha mat NU. Gick bara på 275:- för två personer. Och vi behöver inte äta mer denna veckan. Jätteekonomiskt![]()
Jag är så sjukt imponerad av alla fantastiska soc-personer. Ert jobb måste ju vara överjävligt ibland. Så jääj you!!Nej det är inte typiskt socialtjänsten! Blir så jäkla trött på att alla människor som sliter arslet av sig inom socialtjänsten skall bli dömda för de idioter som också finns inom kåren. Du kan hitta människor som inte sköter sitt jobb överallt i samhället!
Nej det är inte typiskt socialtjänsten! Blir så jäkla trött på att alla människor som sliter arslet av sig inom socialtjänsten skall bli dömda för de idioter som också finns inom kåren. Du kan hitta människor som inte sköter sitt jobb överallt i samhället!
Ja, det hade varit lite lättare att hantera om allt inte kom samtidigt, men men, sällan man får bestämma sånt själv.Ojoj! Näe det är klart det blir allt på en gång
Kan du ringa och fråga om anstånd på någon räkning eller så, så att det underlättar lite i alla fall? Eller finns det något annat du kan göra?
Visst hade du en samtalskontakt på G? Kan du vända dig till den/mottagningen och säga att läget blivit mer allvarligt?
Det ordnar sig ska du seheart
Det är baaara jag och sambo hela påsken. Så skönt efter alla helggäster och extraarbete han haft. Så ingen påskmat! Men annat gott ska det bliSom att du inte skulle göra en massa god påskmat... låt mig skratta!![]()
![]()