Efter promenaden tittade jag på Eurovision, en timme förskjutet, och livekommenterade med A. Vi messar fortfarande såhär några timmar senare. Sömn är sekundärt.
Men uppenbarligen var jag så trött att jag skrev fel. Jag menade såklart T
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Efter promenaden tittade jag på Eurovision, en timme förskjutet, och livekommenterade med A. Vi messar fortfarande såhär några timmar senare. Sömn är sekundärt.
Har du "besök"? Här luktar det piprök ibland, samt matos fast det inte rökts här sen jag flyttade in för 30 år sen och inte lagat mat sen dagen innan.Luktar ciggrök i min lägenhet, IGEN!
Konstigt för jag har aldrig ens rökt en cigg i hela mitt liv![]()
Nja,orimlig vet jag inte men jag tycker det är synd att du inte vill pröva. Golf är en valdigt trevlig familjeaktivitet, social, ger motion och frisk luft och tack vare handicap systemet har man alltid en chans att vinna, även en låghandicappare kan ju ha en dålig dag.Golf...Maken spelar och sonen, jag peppar dottern att spela för att hon behöver komma ut och göra något men själv är jag helt ointresserad. Trots makens tjat om att jag borde börja, men jag kan inte uppbåda det minsta intresse. Jag skjutsar gärna barnen, jag har inga problem att sitta på golfbanan och vänta om det behövs men jag vill verkligen inte spela själv. Men det verkar som om den inställningen är helt orimlig...
![]()
Du får ta ut en id-hund som kan söka i huset hahahJag börjar tro att kotte har tagit sig ut genom kattluckan, kan inte hitta honom någonstans här hemma. Med tanke på hur mycket de luktar borde jag känna av honom här inne annars.
Nja,orimlig vet jag inte men jag tycker det är synd att du inte vill pröva. Golf är en valdigt trevlig familjeaktivitet, social, ger motion och frisk luft och tack vare handicap systemet har man alltid en chans att vinna, även en låghandicappare kan ju ha en dålig dag.
Ta några lektioner med öppet sinne och se vart det leder. Vem vet, kanske du blir biten![]()
När vi flyttade för några veckor sedan snöade dethaha jappbara ett par string på. svettas ändå ihjäl och nu har jag lassa ut skit i bilen = tvungen sätta på mig kläder OCH gå ut
![]()
Är du i maskopi med maken?
Jag har provat på, men det stora felet är nog att jag inte tycker att det är tillräckligt intressant för att försöka förbättra mig, ibland går bollen långt och rakt, ibland kort och snett och jag vill inte ens sätta mig in i varför det blir så, det känns helt enkelt ointressant.
Syrran spelade för många år sedan, hon tröttnade istället för att hon hade för mycket vinnarskalle, gick första hållet dåligt så flög klubborna.
Vi är väldigt olika helt enkelt.
Jag skulle antagligen kunna lalla mig runt 18 hål hjälpligt, men det känns helt bortkastat. Det finns så otroligt mycket andra saker som jag verkligen tycker är roliga som jag vill hålla på med istället.
![]()
Har du tittat under badkaret?Hmmm, fortfarande ingen kotte. Ska leta igenom huset seriöst idag. Kan han ha tagit kattluckan ut?
Hmm, jag tror du missar grundproblemet med golf. Det är mördande tråkigt att gå runt och slå på en boll@Snurrfian Klart jag är i maskopi med maken
Skämt åsido, om du satte dig in i varför långt och rakt ibland och kort och snett ibland så tror jag att ditt intresse skulle öka. Ser du bara för dig att "hjälpligt lulla runt 18 hål" så blir det bortkastat. Du behöver lite högre ambition än så, därmed inte sagt att du skall bli nästa Annika Sörenstam men ju mer man kan, dessdo roligare blir det.
Åkte till Västra hamnen och fick hemligt sällskap av T. Underbart vackert där också med utsikt över Öresundsbron och Danmark och en magnifik solnedgång![]()
Jag bryr mig inte men "gamla" golfare kan vara ett konservativt släkte så för formens skull, det heter driving range och inte ranch.![]()