S
solenbakommolnet
Finns det någon som har en bild på hur en knäckt bom på sadeln ser ut? Kan ni inte försöka sätta in den åt mig?
Många tack på förhand!
//asska
Många tack på förhand!

//asska
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
DEt var nog det dummaste jag hört någon göra. Hur vet du att inte hon skickar sadeln vidare? Nä sadlar med knäckta bommar ska kasseras för att inte riskera att hamna på en hästrygg igen...Notorius skrev:Jag tror den sadel jag fick med när jag köpte min var knäckt. Den sålde jag sedan till ett riktigt pucko för 400Jag visste att hon aldrig skulle använda den eftersom hon inte red hästen, annars hade jag inte sålt såklart.
Men endå, skulle aldrig ens komma på tanken att sälja en sadel med trasig bom! Sen hur fin den än må vara så hade det ingen betydelse bör slängas ändå! Människan i fråga kanske inte förstår vad det innebär att ha en sån på en häst och säljer den vidare. Nu blev det ju inte såNotorius skrev:Jag sa det till henne. Men det tyckte inte hon gjorde nått. Och jag vet att den inte används nu för hon bad mig efter att hon sålt hästen att slänga den. Vilket jag också gjorde. Fin!
chrysler skrev:Men om hästägaren är så korkad att hon inte tycker det gör ngt med trasig bom så borde man iaf ha samvete att hjälpa häst stackaren genom att inte sälja sadeln till dess ägare.När jag sålt sadlar så har jag alltid varit noga med att vara ärlig å tala om vilken typ av häst sadlarna skulle passa på, för hästens skull.Sedan har det tagit ett tag att få sadlarna sålda men då har de oxå passat hästarna å det gör att jag kan sova gott om nätterna.