Grönt är för övrigt skitsvårt att matcha. Min mor försökte i massa år innan jag fick in henne på beiget och brunt, betydligt enklare!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Men åh, då rä det bara att ta mörkgrönt så är irlandsfärgerna klara
Lila är ju det bästa på en fux, du får inte förbruka bra färger sådär![]()
Men åh, då rä det bara att ta mörkgrönt så är irlandsfärgerna klara
Lila är ju det bästa på en fux, du får inte förbruka bra färger sådär![]()
Min generella åsikt är att fuxar klär i allt, men riktigt härligt gult är det absolut finaste![]()
På en fux. Jo tjena...![]()
Turkos är jättefint på fux.Jag hatar grönt. Egentligen tycker jag inte om marinblått heller. Men när det typ stod mellan grön, rosa, turkos, orange, kornblått, gult eller marin så tja ;P
(Rätt nyans av mossgrön kan vara jättefint - men lycka till hitta en sån outfit ens om jag börjar bygga på den nu. Knatten är 7 mån)
Turkos är jättefint på fux.
Trodde inte att du hade testat. Vi slängde på turkost på en av fuxarna i stallet i förra veckan och jag blev riktigt förvånad över hur snyggt det var på honom. Men det kan ju ha varit en annan nyans av fux på honom.Till och med lilla M, 11 år, som försökt introducera turkost på alla höll med om "Nej, hans färg passar inte i turkost" när hon såg honom. Han har fel nyans för det. Sen är turkos lite som mossgrönt, det är att göra det grymt svårt för sig att ens få ihop en matchande outfit.
Men, hur tråkigt och så marinblått än är (tycker även jag) och att jag eg inte tycker om färgen. Så han kommer balansera upp det med sig själv. Det är en mörkfux som ändå är mycket röd, och han är (även om jag är partisk så har andra uttryckt samma sak) väldigt snygg att se på. Så han kommer nog inte behöva någon färgsplash för att synas om man ska vara ärlig
T
Trodde inte att du hade testat. Vi slängde på turkost på en av fuxarna i stallet i förra veckan och jag blev riktigt förvånad över hur snyggt det var på honom. Men det kan ju ha varit en annan nyans av fux på honom.