Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
Alltså, i morse när jag skulle ta in hästarna (de går ute på nätterna och står inne stora delar av dagarna) och stod och portionerade deras krubbmat och kom till lusernhinken som stått i blöt sen kvällen innan. Länge stod jag och rörde och gladdes åt fluffigheten och tänkte att precis så här ska konsistensen vara. Precis lagom fuktigt och luftigt. Jag var precis på väg att gå och visa min man innan jag hejdade mig. Lite rädd för mig själv men fortfarande väldigt nöjd
Helt normalt. Många är dom degar i köket som jag glatt visat mannen. - Kolla! Perfekt deg. Perfekt mjuk och seg och fluffig... Men kolla dåå! Ser du inte?
Varför skulle det vara annorlunda i stallet ? Vänta till den dagen jag börjar blanda lusern...