Nya hundsaker

  • Övr. Hund
  • Trådstartare Trådstartare LoveRindi
  • Startdatum Startdatum
  • Svar Svar 7
  • Visningar Visningar 1 114

Bukefalos 30 år!

L

LoveRindi

Vad är det ni saknar på marknaden för hundar, alltså tillbehör? Hur/vad skulle ni designa för olika saker? Själv saknar jag läderkoppel med påsydda reflexer.
 
Det som inte finns fixar jag själv :D
Tex så tyckte jag att alla redlexhalsband antingen var för stora, klumpiga eller nåt annat, så jag letar upp en gammal reflexväst, klipper o donat, o syr ett smidigt, mjukt med resår som är lätt att trä över skallen på honom, utöver det vanliga halsbandet. Passade även på att sy en halvmeter lång "tunnel" av reflexband som jag trär på kopplet. syns bra, och är lätt att skifta mellan olika koppel, och passar alla vi har än så länge.
 
jag saknar typ såna där leksaker där hunden får tänka.. jag har i stort sätt bar asett såna där bollar som man ska puffa på för att få ut en godis. vet nån om det finns nåt mer? för det har jag aldrig sett.. dessutom tycker jag att det ska bli liite billigare.. :) tycker det är himlans dyrt numera..
 
MissPetra----> Det finns ju såna där bräden med hål där man stoppar godis och en slags cylinder över, så hunden ska ta bort rätt cylinder för att hitta godisen. vet ej vad dom kostar
 

Liknande trådar

  • Vara dagmatte, hur funkar det?
  • Hundar och gosedjur
  • BPH/MH på äldre hundar
  • Köpa valp, tips & råd

Hästnyheter

Bukefalos, Radannonser

Allmänt, Dagbok

Barn

Hund

Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Omröstningar

Tillbaka
Upp