Pannbands-konto?

Terrehest

Trådstartare
Hej alla!
Jag vill gärna starta ett pannbands-konto på instagram där jag tillverkar olika pannband och sedan säljer dem.
Men jag behöver tips!
-Hur kommer man igång med kontot på instagram? Så att så många som möjligt kikar in och eventuellt kanske köper ett pannband! :)

-Tips på namn? Vill gärna ha något med Crowns. :)

Tack på förhand!:love:
 
Det finns ju redan en stor säljare i Sverige som har ordet crowns i sitt namn. Kanske ska du försöka välja ett annat, mer originellt namn?

Börja med att ha en affärsplan.
Hur mycket material har du råd att köpa in?
Vad kommer ett pannband kosta dig att tillverka och hur mycket kan du ta betalt för det? Välj ut några stora influensers och fråga om de vill ha ett samarbete med dig mot att du sponsrar med pannband. Kolla av så det följer regler för samarbete och reklam.

Du kan även ta kontakt med någon som är etablerad försäljare och fråga om de vill agera mentor åt dig, kanske komma med tips och goda råd. Ta inte kontakt med andra som säljer pannband, välj någon som säljer andra produkter.
 

Liknande trådar

Utrustning Hej hej! Jag rider en ridtravare som fungerar superbra på hackamore men när han har ett bett (tredelat tränsbett) i munnen blir han... 2
Svar
33
· Visningar
1 294
Senast: sweep
·
Utrustning Hej! Jag ska införskaffa mig en ny transport och behöver råd på vilken jag ska söka efter. En totalvikt på max 1500kg, en lastvikt så...
Svar
4
· Visningar
289
Senast: Emuliiaa
·
Utrustning Jag behöver ett par nya dressyrstövlar, men ju mer jag googlar, desto mer vilse i ridstöveldjungeln verkar jag bli! Jag vill ha ett par... 2
Svar
34
· Visningar
1 543
Utrustning Min ryktväska faller snart i småbitar och behöver bytas ut. Finns ju rätt många olika varianter att välja mellan, hoppas att buke som... 2
Svar
25
· Visningar
1 751
Senast: Edla
·

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

  • Senast tagna bilden XVI
  • Somna in hemma
  • Uppdateringstråd 31

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp