- Svar: 39
- Visningar: 3 649
(Ridsport) Från och med 2012 inför Svenska Ridsportförbundet ett nytt licenssystem. Endagslicens och årlig hästlicens är två av nyheterna nästa år - och betydligt högre kostnader.
Läs mer...
Läs mer...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Fast junior och seniorlicenserna blir ju billigare. Och att den internationella licensen fördubblas kan ju inte drabba så fasligt många?
Fast junior och seniorlicenserna blir ju billigare. Och att den internationella licensen fördubblas kan ju inte drabba så fasligt många?
Den internationella licensen höjs från 2000kr till 4000kr! Detta är tydligen för att det är fler och fler som tävlar internationellt och det gör att Förbundets sportavdelning får mycket att göra... Betyder det att de vill minska det internationella tävlandet genom att höja avgiften och därmed se till att de inte är så många som har råd, eller vill de höja avgiften för att kunna anställa fler?!