Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Jag ÄLSKAR att du är en sån "Doer" (do:er? do-er?) @Gabbi !! Inget velande, inget krånglande, bara PANG på och får saker gjort
!
Följer tråden med stort intresse, verkar som ni verkligen hittat hem!
Oh, jag gillar verkligen den gröna färgen!![]()
Hallen när vi köpte huset.
![]()
Hallen idag. Nu måste vi bara hitta tak-, golv- och bröstlister och något att hänga kläderna på. :-)
![]()
Morgonutsikt från köksbordet, Jag tror bestämt vi ligger bra till in för jul. Ser ni alla mistlar? Alla bollar i träden är mistlar, det längst till vänster är helt vintergrönt bara av mistlar.
![]()
Och så här blev bordet när vi var klara. 230 x 95, rymmer hur många som helst, dock ska det få snyggare ben än vad vi ställt upp det på just nu.
Titta! En LEDstång!![]()
Så nu har gumman lite ledljus (haha, pun intended) när hon vill byta våning mitt i natten.
Hahaha!Ni vet den här känslan när man får en jättebra idé och ivrigt påhejad av försäljaren i måleributiken tänker, men jag kan ju spraya kökskaklet kopparfärgat!
När ni får en sådan idé, följ den inte.
Hahaha!
Det blev snyggt i Stockholmsvitt.
Men att man kunde måla kakel var en ny info. Mitt kökskakel är från 80-talet, beige OCH rosa. En platta är desstom trasig.
Nu har du satt igång mitt huvud.![]()