Vad gör vi CXV

Status
Stängd för vidare inlägg.
Nu har mormor och morfar fått en ny granne! Låt mig presentera Yatzy:
received_308022203745464.webp
Hon och hennes matte, som är mitt äldsta syskonbarn, ska bo här eftersom matte ska bli lärare :up: A är överlycklig :love:
 
Här brukar det vara: "Åh, särbon är här :love: - matte är inte vatten värd" :cautious: :rofl: Jag är rätt övertygad om att Isis kommer att göra precis som tidigare katter! :laugh:

Lillebror kan vara lite sån. Det tog sin tid, men nu kommer han oftast travande med ett kuttrande för att hälsa när särbon kommer - då är jag bara ivägen.. Lillan är väldigt mattig av sig. Men jag är så glad att de tycker om honom :love: .
 
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

Tjatter Som trådstarten säger, vad tror du att du är ensam om att göra som ingen annan gör? (Sagt lite med glimten i ögat) Förklarar dig eller... 2
Svar
27
· Visningar
2 304
Senast: Kakis
·
Tjatter Det kryllar ju av Qashqaier på vägarna, så någon här inne lär väl ha erfarenheter av en sådan. Jag måste verkligen snart köpa ny bil... 2
Svar
22
· Visningar
664
Senast: BernT
·
Tjatter Jag älskar ju den här dagen. Vad har ni sett för aprilskämt idag? (Om ni tycker det är tramsigt så kan ni lufta dom känslorna i en annan... 2 3
Svar
51
· Visningar
2 243
Senast: Mineur
·

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

  • Födda -21
  • Bästa fysiska ridsportbutiken?
  • Dressyrsnack nummer 18
Tillbaka
Upp