Vad gör vi? Del CCXII

Status
Stängd för vidare inlägg.
Tog en halv evighet på apoteket och fick bara ut det jag skulle ha och en makens grejjer. Sen blev det shopping på Granngården och fick med mig hästmat, hästgodis, marsvinsgnaggodisgrejjer och 6 större krukor. Svängde sen in på handelsträdgården och hittade två rosor som ska bo i nya rabatten :love:

Nu har jag skurit upp äpple och fyllt på kaffe så det är bara att fortsätta jobba.
 
Ska ner och hämta upp mina solcellslampor äntligen. Det här blir nog ett år när jag inte orkar göra något med balkongen. Får se om jag bryr mig om att plantera blommor och grejer. Men lamporna måste ändå upp.
 
Jag red en kompis häst och kraschade i hög fart. Kraftig hjärnskakning, krossade revben och punkterad lunga. Och så passade de på att hitta en tumör i tarmen när de ändå var i farten. Kanske tur i oturen🤷‍♀️ Har så otroligt långtråkigt!
Och ni har en ny fin häst såg jag!🤩
Vilken grej! :eek: jag hann med en tumör på tarmen 2023 jag med :D:up:

Bästaste Stig! Han är verkligen vår dröm! :love: Men A pratar fortfarande om Aska ibland :heart
 
Forsta arbetsdagen for veckan. I gar tog Jag ledigt hela dagen for en ct scan av mina lungor, "scannen" gick fort och Jag hade tankt utratta arenden resten av dagen men har blivit forkyld och akte hem i stallet. Egentligen skulle det nog vara bra att vara hemma en dag till ... men da Jag har tva barn som vagrar aka skolbuss om inte Jag kor sa ar det bast att Jag aker till jobbet.
 
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

Juridik & Ekonomi Anonymt nick. Väldigt långt inlägg, då jag delvis behövde skriva ner mina tankar för mig själv också ;) Jag är i 30-års ålder och lever... 2 3
Svar
50
· Visningar
8 071
Övr. Hund Jag vet inte vad jag ska göra. Jag har i dagsläget tre hundar, en 11-årig labradorblandning, en 8-årig storpudel och en 3-årig... 2
Svar
23
· Visningar
2 216
Senast: __sofia__
·
  • Artikel Artikel
Dagbok Det ligger snö utanför. Allt jag tänkt göra ute har fått skjutas på tills det blir bättre väder. Det enda jag kan komma på att göra ute... 6 7 8
Svar
142
· Visningar
10 786
Senast: ameo
·
Hundträning (OBS! Långt inlägg) Hej! Jag har en border collie tik på över 1 år som jag har fått lite problem med i vallningen, annan träning och... 2 3
Svar
58
· Visningar
7 851
Senast: Ragdoll
·

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp