Vad gör vi del CXXV

Status
Stängd för vidare inlägg.
Jobbar typ. Har fortfarande lite illamående men jag tror jag kom på varför illamåendet fanns i går kväll, så det är på väg att ge med sig nu.
Min tur att ha en krånglande visdomstand dessutom, men verkar som den gett med sig ganska fort nu när jag borstade den superdupernoga.
 
Är i stallet tillsammans med 27-åringen. Han mockar hagarna vilket är ett tufft uppdrag efter vädret som varit.
Jag har fixat allt det andra och ska strax ta in en ponny för lite motion :)

Solen strålar från en klarblå himmel och det är nog närmare tio grader varmt, svettigt! :p
 
Sonja är hos veterinären med misstänkt urinvägsinfektion. Mycket väntan blir det. Först röntgen (för att utesluta urinsten) och sen urinprov som ska analyseras.
Sonja-1.webp
 
Heej alla! Jag lever! Hälsningar från fanfic-träsket :angel:

Hittade alltför många bra fanfics så att jag höll på att drunkna innan jag kom på att jag kanske skulle kolla lite på buke :D hoppas att alla mår bra! :heart

Själv har jag bara en månad kvar på jobbet, känns skönt men samtidigt osäkert då framtiden är osäker 😅 Men det löser sig nog!
 
Gjorde klart en idrottsuppgift innan, hoppas på att svaret kan fungera även om jag inte är teknisk nog till att kunna göra exakt som man skulle. Funderar även på hur mycket man får jämföra med hästarna. Misstänker lite att människan inte kommer förstå vad jag skrivit även om jag har försökt förklara de konstiga utrycken :angel:
 
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

Tjatter Visst kör vi i år också? :D Ni som varit med i Secret Santa eller Secret Easterbunny tidigare vet vad som gäller - men läs ändå igenom... 16 17 18
Svar
342
· Visningar
10 422
Senast: Takire
·
Tjatter Nej men nu är det väl hög tid, tycker ni inte? 2024 års upplaga av Secret Santa är här! 🤓 Ni som har varit med tidigare har koll på... 50 51 52
Svar
1 024
· Visningar
37 048
Kropp & Själ Egentligen har jag ett fantastiskt bra liv. Jag älskar mitt lilla hus, jag älskar mitt yrkesval, jag har bra kollegor och en bra chef... 2 3
Svar
42
· Visningar
3 158
Senast: Thaliaste
·
Kropp & Själ Jag har tidigare aldrig haft några större problem med att prata inför folk. Jag har absolut varit nervös inför tal eller större... 2
Svar
25
· Visningar
2 047

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

  • Dalmatiner
  • Uppdateringstråd 31
  • Akvarietråden V

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp