Jag har trott att Mathilde pratar mycket. Hon har en överman. Herrejösses vad mina öron är trötta och jag har bara jobbat sen 7 
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Uppdatering, han har brutit några revben och är lite blåslagen och har tappat hjärnan eftersom han tänkte åka in och jobba idagJa, alltså... jag har ju bara HÖRT om att det brukar gå fort där![]()
Uppdatering, han har brutit några revben och är lite blåslagen och har tappat hjärnan eftersom han tänkte åka in och jobba idag![]()
Jopp, det är samma sort...Låter som särbon...![]()
Eller andra som "inte har råd att vara hemma"...Låter som särbon...![]()
Uppdatering, han har brutit några revben och är lite blåslagen och har tappat hjärnan eftersom han tänkte åka in och jobba idag![]()
Brutna revben och blåslagen tycker jag inte är något skäl att skolka jobbet. Har man haft några gånger själft utan at skolka, både som militär, mekaniker och schaufför efter fall från hästryggen. Tycker Indiveden själv ska få bestämma istället för alla "TYCKA TILLARE" runt om kring.
"Jobbar"
![]()
Det får du tycka ja, men har man voltat såpass att bilen är knappt igenkännbar så ska man inte ut och jobba som budbilschaufför 12 timmar senare.Brutna revben och blåslagen tycker jag inte är något skäl att skolka jobbet. Har man haft några gånger själft utan at skolka, både som militär, mekaniker och schaufför efter fall från hästryggen. Tycker individen själv ska få bestämma vad hen klarar av istället för alla "TYCKA TILLARE" runt om kring.
Det får du tycka ja, men har man voltat såpass att bilen är knappt igenkännbar så ska man inte ut och jobba som budbilschaufför 12 timmar senare.
Jag som trafikledare vill inte ha honom i trafiken. Chock kan komma långt efter. I morse var han troligen fortfarande full av adrenalin. Vad hade kunnat hända om han satt i bilen när adrenalinet släppte och chocken kom? Varför riskera en olycka till liksom?Varför inte? Är inte upp till dig att bestämma. Känner han sig kapabel att jobba er det hans beslut, om inte körkortet blivit återkallad av polis, läkare eller transportstyrelsen.
Jag som trafikledare vill inte ha honom i trafiken. Chock kan komma långt efter. I morse var han troligen fortfarande full av adrenalin. Vad hade kunnat hända om han satt i bilen när adrenalinet släppte och chocken kom? Varför riskera en olycka till liksom?
Jag har inga ord för dina åsikter...![]()
Varför inte? Är inte upp till dig att bestämma. Känner han/hon sig kapabel att jobba er det hans/hennes beslut, om inte körkortet blivit återkallad av polis, läkare eller transportstyrelsen.