Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Det verkar som dom flesta är hjärt problem! Men varför dessa hjärt problem![]()
Jag var på jägersro en halvtimme igår och lyckades så klart så precis bredvid när de flyttade hästen till en container...![]()
Galopptränaren jag besökte sa att den hade fått en hjärtinfarkt.
Det jag reagerade mest på var att hästen legat uter i grusen hela natten utan ens en filt över sig...![]()
Har jag aldrig hört något om... låter verkligen illa![]()
På artiklelkommentarerna under nyheterna har iaf travexperterna fastslagit varför dödsfallen inträffat och hur man förhindrar dem, på ett moget och bra sätt :smirk:
Ahh... dom diskussionerna håller jag mig undan är fjårtisar bråkar med små tjejjer... Finns inte så mycket fakta bakom det :smirk:
Ahh... dom diskussionerna håller jag mig undan är fjårtisar bråkar med små tjejjer... Finns inte så mycket fakta bakom det :smirk:
Precis min mening också!
![]()
Låter vansinnigt i mina öron.
Visst är det bra att röra på sig när det är fråga om sår o.dyl. MEN...Röra på sig är en sak, träna en helt annan.
I min värld är en skogspromenad i grimskaft att röra på sig.
Tränar gör man inte med feber.![]()