Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Du är välkommen! Bor i Fålhagen@Ninnurur Haha säg inte så, jag är en sån människa som faktiskt kommer!
Vi juldiggare tänker på dig och skickar virtuellt pynt med önskan om god bättring
![]()
ÅÅÅÅ jag har missat massor med julsaker. Fick hjärtinfarkt i fredags så sjukhus blev det i helgen.
jag är 25, men jag köper ändå en chokladkalender åt mig självJag kunde inte hålla mig. Jag köpte en amaryllis och en Hello Kitty-chokladkalender. Inte till kusinbarnen utan till - mig
![]()
Jag är ännu äldre... Chokladen var inte det viktiga. Hello Kitty var ju så sötjag är 25, men jag köper ändå en chokladkalender åt mig självtrots jag egentligen inte tycker den chokladen är så god. Men det saknas nått om det inte är en sån, som man kan ta sin bit på morgonen innan man går till skolan
![]()
Fy sjuttonhoppas du mår bättre och kryar på dig ordentligt snabbt.
Köper chokladkalender varje år till både barnen och migJag kunde inte hålla mig. Jag köpte en amaryllis och en Hello Kitty-chokladkalender. Inte till kusinbarnen utan till - mig
![]()
jag är 25, men jag köper ändå en chokladkalender åt mig självtrots jag egentligen inte tycker den chokladen är så god. Men det saknas nått om det inte är en sån, som man kan ta sin bit på morgonen innan man går till skolan
![]()
Vilar till kisses stora förtret. Han vill ju leka ...
Nej, nej, nej!!!!Här äta det pepparkakor i långa banor. En mugg glögg har också slunkit ner (alkoholfri men faktiskt helt okej ändå) samt en chokladtomte.
Har försökt beställa adventsljusstakarna men rabattkoden jag har genom elbolaget verkar inte fungera så jag får ringa dem i morgon och kolla (rör sig om 20%)
Adventsljusstakarna i vardagsrummet har kommit upp då vi inte har några andra lampor som passar. Och mannen har lagat tomten som hunden dissekerade![]()
Fast ljusstakarna som är uppsatta vetter mot grannen så det är ingen annan som ser det och ngn belysning måste vi ha i vardagsrummet (enda lamporna), glöggen kom min man med och vad det gäller pepparkakorna så skyller jag på graviditeten. 11 dagar kvar nuNej, nej, nej!!!!
Man får INTE tjuvstarta julen så!
FÖRSTA advent får man dricka glögg och äta pepparkakor! Och INGA ljusstakar innan dess!!
*Texaz, som LIDER när folk juldekorerat redan nu*![]()
Nej, nej, nej!!!!
Man får INTE tjuvstarta julen så!
FÖRSTA advent får man dricka glögg och äta pepparkakor! Och INGA ljusstakar innan dess!!
*Texaz, som LIDER när folk juldekorerat redan nu*![]()