Bukefalos 25 år!

SM-löpningarna på Täby!

T

The_Last

Vilka ska dit??

Ser verkligen fram emot imorgon, o inte minst Breeders Trophy med First Edition! :d Fast egentligen hejar jag på en annan stjärna i loppet eftersom det är en häst i stallet..

Nån som har ngn häst ut i ngt av loppen?
 
Hade varit kul med startlistor. Har opererats idag så jag har inte kunnat kolla några listor.
 
G

GoddessOfLove

saxat från täbys hemsida

Lopp 1. 1600 grSVENSKPOTTEN--------------------------------------- 1 Formoterol Johansson F 60 2 Rufus Santos M 58 3 Manick Andersen K 56 4 Inherit The Wind Durant Y 56 5 Islay Mist Diaz F 58 6 Eko San Angelo Gråberg P 58 7 Lion Dance Brandt J 58

Lopp 2. 1150 grKRAFFT SM FÖR 2-ÅRIGA HÄSTAR--------------------------------------- 1 Caerful Larsen M 58 2 Green Rocket Diaz F 56 3 Nebukadag Gråberg P 58 4 Zertlin Cordrey N 58 5 Sparkling Time Danekilde D 58 6 Pamona Durant Y 56 7 Glen Edward’s Colldin R 58 8 Glitner Santos M 58 9 Black Ern Johansson F 5810 Mack Dancer Langvad To 5811 In The Red Muggeridge R 5812 Wind Ibson Slot S 5613 Brave Heart Andersen K 58

Lopp 3. V5-1. 1150 grKRAFFT SM - SPRINTERS--------------------------------------- 1 Compact Governess Johansson F 57 2 Gold And Grey Cordrey N 57 3 Sweet Chili Santos M 57 4 Angel Lady Colldin R 57 5 Rue La Fayette Slot S 55,5 6 Hide and Seek Gråberg P 59 7 Zackery Larsen M 59 8 Breakfastinamerica Richardson M 59 9 The Big Bang Durant Y 59

Lopp 4. V5-2. 2400 dtSILVERHANDIKAP (65)--------------------------------------- 1 Cornel Boggie Blanco R 55 2 Cavallino Johansson F 57 3 Tomasean Gråberg P 63 4 Merlin Danekilde D 57 5 Evito Colldin R B54 6 Julius McLaughlin J B54 7 Mercato Durant Y 56 8 Fasino Santos M 61 9 Look Who’s Talking Cordrey N B5410 Ali Can Wenell C 5811 Mr Ramazotti Brandt J B6112 Danitas Jarvén P 5813 Brown Tea Diaz F 5514 Ico Bloom Richardson M 61

Lopp 5. V5-3. 2000 dtAGRIA BREEDERS’ TROPHY CONSOLATION--------------------------------------- 1 Oak Thrills Durant Y 58 2 Blue Jean Baby Smith M 56 3 Ancellia Andersen K 56 4 Spacer Larsen M B58 5 Carpenter Pengkerego T 58 6 Carioca Richardson M B56 7 Northern Cadet McLaughlin J 58 8 Chief Dancer Gråberg P 58 9 Eko Stardust Danekilde D 5810 Riccerton Diaz F 5811 Cameron Brig Jarvén P 5812 Spitco Pollard N 5813 Twix Pool Johansson F 5814 Max Dancer Sanchez D 5815 Dimple Santos M 56

Lopp 6. V5-4. DD-1. 1950 grKRAFFT SM - CLASSIC--------------------------------------- 1 Bazouka Apache Pollard N 61 2 Rickard Cordrey N 61 3 Streckers Hot Shot Diaz F 61 4 Tesorero Andersen K 61 5 Island Man McLaughlin J 61 6 Double Net Santos M 61 7 Mr Carrera Brandt J B61 8 Honeysuckle Player Durant Y B61 9 Emalj Gråberg P 6110 Signore Wenell C 6111 Eko Monopol Pengkerego T 6112 Sky Runner Larsen M 6113 Diaghilew Johansson F 6114 Rocket Richardson M 61

Lopp 7. V5-5. DD-2. V3-1. 1950 grAGRIA BREEDERS’ TROPHY 2003--------------------------------------- 1 Silk Road Andersen K B58 2 First Edition Durant Y 58 3 Second Street Sanchez D 58 4 Mr Ark Ski E B58 5 Doo Bop Brandt J B58 6 Ninette Richardson M 56 7 Mexican Desert Fox Fortune J 58 8 Hilton House McLaughlin J 58 9 Buy Me Love Gråberg P 5610 Runaway Bride Larsen M 5611 Topas Johansson F 5612 Okefenokee Diaz F 5613 Phoenix Fabulous Pollard N 5814 Z’Ore Santos M B5815 China Moon Cordrey N 56

Lopp 8. V3-2. 1600 dtGULDSPÖET - SM FÖR AMATÖRRYTTARE--------------------------------------- 1 Raider Keys Andersson A B60 2 Etoile d’Amore Tjernström M 62 3 Arte Povero Sandh M 65 4 Zoe Zaid Sandstöd T 65 5 Desert Speed Brolin P 64 6 De Vito Drommert T 60 7 Brave Knight Persson D 71 8 Åkesson Richert M 61 9 Baudouin Ulfves A 6510 Gold Balance Dysell S 6011 Fazonic Källse A 65

Lopp 9. V3-3. 1150 grTVÅÅRSLÖPNING--------------------------------------- 1 Wings of Steel Colldin R 56 2 Clericuzio Diaz F B58 3 Ladoun’s Son Lindberg Je 58 4 Tiger Wood Lokrantz C 55 5 Hawera Durant Y 58 6 Fighting Fox Larsen M 58 7 Charlie’s Angel McLaughlin J 56

Lopp . 800 dtKVALIFICERINGSLÖPNING (2-ÅR)--------------------------------------- 1 Mister Creakle Johansson F 58 2 White Oak Wenell C 58 3 Eternell Andersson T 56 4 Sharp Martell Gråberg P 58 5 Black Ribbon Muggeridge R 58 6 Danyara Jarvén P 58 7 Roc De France Brandt J B58

ja ska dit o träcka :cool:
 
Vet inte om det räknas men min arbetsgivare har en uppfödning med i breeders: Phoenix Fabulous
Även en i sm för tvååriga hästar: Pamona

Det ska bli intressant att se, från tv:n dock eftersom jag är hemma och tar hand om resten av stallet. :smirk:

Jag tror att tv4+ sänder alla lopp, annars får jag titta på nätet. Det är ju dock en viss fördröjning.
 

Liknande trådar

  • Artikel
Dagbok Idag tänkte jag att jag skulle skriva lite mer om mina ponnysar! Men först så tänkte jag säga lite om hur det går för mig just nu med...
Svar
2
· Visningar
353
  • Artikel
Dagbok Jag tänkte skriva lite om anorexi idag. Men först så vill jag säga tack till alla som har kommenterat saker och så och att jag vet att...
2
Svar
21
· Visningar
1 301
Tjatter Corona i Stallet Stall Vårlyckans ridskolechef Christian Grey, har länge ignorerat alla Coronadirektivt och ridskolan har efter...
40 41 42
Svar
836
· Visningar
15 488
  • Låst
  • Artikel
Dagbok Kan ni fatta? Jag har hunnit fylla 30. Det är helt galet så fort tiden går. Något annat som också är galet är att jag fortfarande inte...
2 3
Svar
49
· Visningar
6 564

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

  • Tillskott för bättre päls?
  • Halt efter sömn

Hästrelaterat

Omröstningar

Upp