Trollunge
Trådstartare
Jag håller på att lägga om min kost lite. Jag älskar att fika, tycker det är vansinnigt gott. Godis och annat snacks kan jag vara utan, men fikaNu blir det frukt och bär istället om jag är sugen, och enbart fika på helgen.
Det är nog den största boven för mig. Blir nog betydligt lättare att gå ner i vikt utan det "måstet".
I övrigt ska jag till sjukgymnast i veckan och kolla min rygg och höft, så får se vad de säger. Vill gärna börja gymma igen, fick sluta med det för det gjorde bara smärtan ännu värre.
Annars är det simma, simma, simma som gäller den här veckan igen. Troligtvis idag, onsdag, torsdag och någon av helgdagarna. De har bytt tider på badhuset dock, nu är det inte öppet lika ofta eller lika länge längre![]()
Jag har också lagt om min kost nyligen.. Är väldigt förtjust i framför allt eftermiddagsfika
Ville bara säga; lycka till till oss
Och hoppas du kan få hjälp av sjukgymnasten!