Vad gör ni? 3

Status
Stängd för vidare inlägg.
Mormor och dottern ville göra blåbärsknyten så det slutade med att jag har satt en vetedeg :D antar att det blir jag som får baka ut den också.
 
YES! Elen kom precis tillbaka :up: Det var tydligen brott på Fortums (eller vilka de är nu) 50 kV-ledning :meh:

Fast survivalisten i mig är lite besviken på att inte få lösa matlagning etc... :o plus att jag hann ringa särbon och fråga om han hade lämnat kvar elverket här ("Nej") så nu har jag lätta planer på att inhandla ett elverk :D


Elverk? Ar det en generator du menar? Det ar bra grejor det. :D
 
Har precis fått berättat för mig att jag är en bekväm person som inte borde få vara mamma eftersom jag ser fram emot att förskolan öppnar igen så att jag får lite avlastning. Ja men jag lägger mig väl och gråter bredvid min dotter som jag inte är värd att ha. :cry:

Vilka jävla dumheter! Alla behöver paus ibland, även från det/det man älskar mest. Kramar :heart
 
Nu har min häst Max flyttat till sitt vinterboende. Han skötte sig superbt bra hela dagen :love:
Jag tror att han har det bra men jag har en sjuk separationsångest, känns konstigt att inte se honom i hagen utanför fönstret.
 
Blev just slagen av min hyresvärd och polisen är på väg......jävla kärringjävel :rage:
På ett sätt känns det som att det är "bra", för du har äntligen något konkret att anmäla henne för! Hoppas verkligen du får tag i något nytt boende snart :heart och när du flyttar ska du gömma ett brev i huset, där du skriver allt skit hon har gjort, så blir nästa hyresgäst varnad :devil:
 
Mår tämligen skit (för att vara jag, överjävlig skit har jag inte uppnått ännu) och hoppas att jag inte har rätt. Min kropp behöver inte ännu ett kroniskt fel :cry:
 
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

IT & mobiler Som en fortsättning på den här tråden om att marksänd TV inte längre finns för betalkanaler... 2
Svar
25
· Visningar
781
Senast: MJLee
·
Tjatter Förut kom vi hem med vår helt nya bil, den är 2 dagar gammal. Då kom en granne springandes och va nyfiken och titta, pratade och va... 2
Svar
32
· Visningar
1 833
Senast: Inte_Ung
·
IT & mobiler Jag ska flytta och måste då ha mobilt bredband. Men, frågan är - hur mycket är normalt att man gör av med på en person? En hel del... 2
Svar
24
· Visningar
982
Tjatter Jag är kanske inte helt seriös med den här tråden (eller med rubriken), så man behöver inte bli galen på mig om man inte vill. Men jag... 3 4 5
Svar
88
· Visningar
3 310
Senast: Tantan
·

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

  • Tovig katt
  • Uppdateringstråd 31
  • Valp 2025

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp