Tja... Jag är ju iof van med 10 timmars pass, men jag hade nog vart nöjd med 100-125 %Ja visst! Går det bra med 175% jobb?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Tja... Jag är ju iof van med 10 timmars pass, men jag hade nog vart nöjd med 100-125 %Ja visst! Går det bra med 175% jobb?
Hade önskat att mamma pappa eller syrran var i livet.
Vissa saker hade varit enklare att bara få prata av sig med med dem.
Saknar verkligen nån att prata med.
Sambon kan inte ta emot allt heller och sen kompisarna kan jag inte berätta allt för heller.
Sånt brukar jag få bakslag för nämligen
Stirra dig inte blind på vapen för kvinnor, ofta är de lättare och slår därför värre. Jag vet flera som har varit väldigt missnöjda och sålt sina Lady bössor och satsat på annat. Gå med i jägarförbundet och åk på jaqt s träffar. Mycket kunniga kvinnor som kan vapen, det brukar inte heller vara några problem att prova andras vapen för att känna hur de är att skjuta med. Köp inget dyrt vapen att börja med, men köp genom en vapenhandlare som är erkänt duktig. Jag kommer inte ihåg var du bor i landet men är det i Mälardalen kan jag tipsa om några bra ställen. Här finns även en fristående "kvinnlig jaktklubb" som är toppen och hittar på saker.Jag kan inte sova (som vanligt) och sitter därför idag med laptopen i knät i sängen och surfar på jaktvapen för kvinnor, eftersom det snart är dags för mig att köpa egna. Jag tycker att det är väldigt dåligt med information om vapen för kvinnor. Jag har dessutom en axelskada pga en ridolycka i tonåren så jag kommer att behöva halvautomat för att palla rekylen utan att behöva äta smärtlindring och antiinflammatoriskt resten av mitt liv.
Det är verkligen skittråkigt. Jag hinner ju själv bara få totalt 3 samtal och med 6 och 4 veckor mellan samtalen.Den bra ska sluta.
Så vet inte hur det blir nu.
Det finns en viktig skillnad. Jag är synskadad, men det är inte du.Konstiga föräldrar?
Jag red ute när det var mörkt från 11 års ålder ensam.
De kunde komma och leta efter mig vid 21 tiden om jag inte var hemma då
@Magiana är vuxen, det trodde jag också att du var.Fy Fahrenheit! Det hade jag inte vågat göra och jag vet inte ens om mina föräldrar hade tillåtit det. Om de hade fått reda på att jag skulle rida ute när det var mörkt är jag inte säker på att de hade tillåtit fortsatt ridning för mig på ett bra tag.