Vad är mummelbyxor och varför får inte tjocka människor ha såna?Kan någon tala om för mig varför vuxna,gärna lite eller mycket tjocka går runt i mummelbyxor på stan??
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Vad är mummelbyxor och varför får inte tjocka människor ha såna?Kan någon tala om för mig varför vuxna,gärna lite eller mycket tjocka går runt i mummelbyxor på stan??
Kan någon tala om för mig varför vuxna,gärna lite eller mycket tjocka går runt i mummelbyxor på stan??
Absolut,men ingen får ha på sig mummelbyxor.Tjocka får ha på sig vad de vill...?
Det är fult! Mummelbyxor= Du ser att läpparna rör sig men du hör inget. (tex leggings)Vafan är mummelbyxor? (det låter fult iofs)
Det är fult! Mummelbyxor= Du ser att läpparna rör sig men du hör inget. (tex leggings)
Och det var inget ont om tjocka för jag anser att ingen ska ha mummelbyxor utan att ha tex en kjol,lång t-shirt,tunika,klänning,what ever över dom.
Hmm har du något mot mjukisbyxor åxo eller pyjamasbyxor när man är på stanOk vi snackar leggings? Personligen tycker jag att det är ett av de fulaste "plaggen", dock är ju smaken som baken och har svårt att tänka mig att det skulle kunna vara snyggt på ngn oavsett fet eller smal.. Jag tänker att folk får ha på sig vad de vill, jag kan ibland (ok rätt ofta) tänka "vad i helvete...." dock behöver man ju inte alltid säga vad man tänker
![]()
Kram!Min bula i huvudet gör ont![]()
Ok vi snackar leggings? Personligen tycker jag att det är ett av de fulaste "plaggen", dock är ju smaken som baken och har svårt att tänka mig att det skulle kunna vara snyggt på ngn oavsett fet eller smal..