Bra jobbat

  • Dagbok
  • Trådstartare Trådstartare Magiana
  • Startdatum Startdatum
  • Svar Svar 48
  • Visningar Visningar 3 601

Bukefalos 30 år!

Status
Stängd för vidare inlägg.
Jag ringde VC idag och fick sedan prata med en person där. Det blev givetvis tjafs om den där jävla journalen som de hade rutin på att begära in. De menade att de gett mig information om att ett papper behövde skrivas på för de skulle kunna begära ut journalen. Jag menade att de inte hade talat om för mig hur jag skulle göra. Jag hade ju ingen aning om att det bara var att komma ner till VC och skriva på utan trodde man behövde en tid för detta.

Så jag blev upprörd och arg. De bara ställde krav och tänkte att jag skulle kunna räkna ut resten själv.

Och sen började jag grina.

Jag fick en tid 13.40 idag.

Jag önskar jag hade en varm famn att krypa in i. Det brukar lindra det mesta.
 

Jag hoppas att 50% sjukskrivning räcker.

Just nu försöker jag bara landa i att acceptera att jag är lite kaputt.

Jobbet är stöttande i alla fall. Jag har ju hunnit jobba hos dem i ett antal år och jag har aldrig varit sjukskriven så länge jag har jobbat där, inte ens för en förkylning.
Så bra jobbat idag! Och det gläder mig att jobbet är stöttande, jag tänker att det kanske gör det lättare i framtiden t.ex med att du kanske inte måste åka in till huvudkontoret så ofta
 
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

  • Vad gjorde jag för fel
  • Värdet av en mobiltelefon?
  • I'll come running with a heart on fire
  • Att leta inåt

Hästnyheter

Bukefalos, Radannonser

Allmänt, Dagbok

Barn

Hund

  • Valp 2026
  • Valp, tips och råd

Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Omröstningar

Tillbaka
Upp