Passier young champ/eventer

trofé

Trådstartare
Har blivit helt insnöad på dessa sadlar och hoppas att de ska kunna passa min häst med. Har inte kommit till provning än! Men det är ju junior sadlar, men tror de skulle kunna passa med tanke på min hästs korta rygg, många sadlar är för långa på honom. Och med tanke på att jag är 166 cm lång och väger 55 kg. Många sadlar känns för stora.

Så vad är era erfarenhetr? Av Passier som märke, av dessa modeller? Det ska ju gå att värma om bommen, någon som gjort det på sin passier? Hörde att de kan vara tillverkade både i Frankrike och Tyskland, kvalitets skillnad? Nypris?

Alla erfarenheter mottages tacksamt!
 

Liknande trådar

B
Hästhantering Hej! Sitter här med en klump i magen och vet att det kommer bli tufft att skriva detta inlägget men jag behöver verkligen all hjälp jag... 2 3
Svar
59
· Visningar
8 524
Senast: Beritas
·

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp