Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Köpte det på Dollarstore i veckan när de hade 2 för 149 kr. Få se hur lång tid det tar innan jag lägger detYtterligare ett avklarat. Detta var enkelt, total tid 4h 34 min.
Ravensburger, In the Magical Forest, 1000 bitar.
Visa bifogad fil 190575
Samma här.Köpte det på Dollarstore i veckan när de hade 2 för 149 kr. Få se hur lång tid det tar innan jag lägger det![]()
4 1/2 timma?!? Från att du vänt på alla bitarna, eller?? Har du nån speciell taktik? Sorterar bitarna i färggrupper eller nåt sånt? Vi är två (ibland tre, om dottern är hemma) och aldrig i livet att vi lägger ett tusenbitars på fyra och en halv timma! Du är ju otrolig!Ytterligare ett avklarat. Detta var enkelt, total tid 4h 34 min.
Ravensburger, In the Magical Forest, 1000 bitar.
Visa bifogad fil 190575
4 och en halv timma från att jag öppnade påsen med bitarna. Men det där var ett enkelt pussel, med tydligt avgränsade färger. Det senaste, Mumin, tog betydligt längre tid.4 1/2 timma?!? Från att du vänt på alla bitarna, eller?? Har du nån speciell taktik? Sorterar bitarna i färggrupper eller nåt sånt? Vi är två (ibland tre, om dottern är hemma) och aldrig i livet att vi lägger ett tusenbitars på fyra och en halv timma! Du är ju otrolig!![]()
Håller med dig, även om jag inte lagt just det. Men skulle gissa att det tagit mig ungefär lika låmg/kort tid4 och en halv timma från att jag öppnade påsen med bitarna. Men det där var ett enkelt pussel, med tydligt avgränsade färger. Det senaste, Mumin, tog betydligt längre tid.
Men, tack! Jag är rätt snabb på att pussla. Jag sorterar oftast inte, men lägger upp bitarna på brickor så man får en bra överblick av alla bitar. För det lättare att plocka ut bitar av en viss färg eller mönster för det parti man håller på att bygga.
Åh nej! Du hann ju i alla fall ta en bild på slutresultatet igår, men ändå!
Jo, men jag ska ju limma detta……Åh nej! Du hann ju i alla fall ta en bild på slutresultatet igår, men ändå!![]()
Måtten står alltid på lådan, brukar vara 48.5x68.5 typ. Jag brukar köpa 50x70 ramar från Ikea/rusta osvJo, men jag ska ju limma detta……
Det var därför jag inte hade stängt väskan, jag skulle ta måtten.
Så nu sitter jag här igen, förhoppningsvis går det hyfsat fort dock, några bitar sitter ju fortfarande ihop.
Jag får bara hoppas det inte försvunnit några bitar…..![]()
Jo, hade jag varit smart så hade jag kollat där för det vet jag ju egentligen. Men ville väl beundra mitt verk eller nåt, för jag valde att mäta självMåtten står alltid på lådan, brukar vara 48.5x68.5 typ. Jag brukar köpa 50x70 ramar från Ikea/rusta osv![]()