Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Så sött! Visst brukar rasen "ändra" färg när den blir lite äldre, eller kommer han vara vitt som vuxen?
Han kommer bli helvitSå sött! Visst brukar rasen "ändra" färg när den blir lite äldre, eller kommer han vara vitt som vuxen?
Ok. Nej såg inte att han är cremefärgad. Otroligt sött!Han kommer bli helvitIdag är han ganska crèmefärgad, men det syns inte riktigt på bilden
![]()
Så söta@Acto - Visa bifogad fil 65522Jag har två som är födda svarta och nu är mer gråsvarta, en som är född maskad fako som de flesta tar för vit. Men hon har kvar lite strimmor i svansen, och ibland ser man en ål längs ryggen. Men det finns de som behåller svart också!
I vår lilla by bor det 15 stSå söta. Minns att jag för många år sen när jag för första gången såg en bild på rasen tyckte att de såg lite märkliga ut med sina öron, men alltså de är ju för söta! Tyvärr träffar jag alldeles för få av rasen.
Nja, inte riktigtOch är ni två ägare?![]()
Ah, jag som fick intrycket att ni ägare samlar rasen som frimärkenNja, inte riktigtFördelat på sex hushåll
Men grannen hade kennel
![]()
Du är inte helt fel på detAh, jag som fick intrycket att ni ägare samlar rasen som frimärken![]()
Vad fint hon passar i den där ärtgröna tycker jag
Jag är SÅ nöjd med den! Det känns på den att den är i riktigt bra kvalitet också och hon kan verkligen röra sig bra i den, hålls varm osv. Och ja, jag är förtjust i färgen medVad fint hon passar i den där ärtgröna tycker jag![]()