Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Woho, är du säker på detta? Inte bara rykten? Det har ju snackats ett tag men jag har inte sett att det bekräftats.Nikon kommer att komma med en 50mm 1.4 AF-S där du får autofokus på din D60, det kommer att kosta runt 5 tusen.
Woho, är du säker på detta? Inte bara rykten? Det har ju snackats ett tag men jag har inte sett att det bekräftats.
Annars är jag nyfiken på Sigmas EX 50/1,4 DG HSM för Nikon (3750 hos cyberphoto), det är ju också sprillans nytt. Jag är ganska sugen, för jag saknar verkligen det skarpa 50 mm jag hade till min gamla analoga älskling, men väntar på recensioner![]()
Okej, tack, låter som att man ska passa sig för Sigma. Då väntar jag med spänning på Nikonnyheter. Varför just 27/28:e? Ngn stor mässa eller nåt?Inte 100, men 99. Vänta och se efter den 27/28e augusti så får vi se vad Nikon hittar på.
Sigma har extremt dålig kvaltétskontroll och inlämning för justering av bak/frontfokus är mer praxis än undantag. Jag skulle aldrig köpa sigma, utöver undantaget 150mm macrot som av någon anledning både är bra och i princip aldrig har bak/front fokus, skum kvalitétskontroll de har.