EM - fälttävlan

Bukefalos 30 år!

Nu ska de bara igenom vetbes imorgon och så får vi hoppas på att det inte blir plockepinn på hoppningen! Heja heja!!:bump::banana::bump::banana:
 
För mig som inte är så insatt i fälttävlan har det varit otroligt kul att se svenskarnas ritter idag. Har verkligen sett väl avvägt ut med kloka vägval utifrån deras hästar. Otäckt med olyckorna alltid det som är jobbigt med att se fälttävlan. Hör ju att de pratar om utlösningsbara hinder och det är ju en positiv utveckling i tänket kring fälttävlan tycker jag vad gäller terrängdelen. Är det någon som har koll på hur poängen räknas om till hoppningen?
 
Om en ryttare som rider för ett lag blir utesluten ur terrängen diskas laget i lagtävlingen då? Och de andra får fortsätta individuellt?
 

Liknande trådar

Hästnyheter

Bukefalos, Radannonser

Allmänt, Dagbok

Barn

Hund

  • Barmarksdrag/canicross
  • Rallylydnad

Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Omröstningar

Tillbaka
Upp