Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Samma här, i denna modellen iafDet är guld värt med bra gravidkläder! Men gravidjeans är inte min favorit, de bara åker ner och så får man (jag) hängröv![]()
Jag känner fortfarande bara lite svagt bubblande i magen, inga tydliga sparkar än, så jag tror nog att moderkakan ligger i framvägg den här gången ocksåRUL imorgon så då får vi se!
Jag kör mest leggings och klänningar den här gången! Köpte hem ett par mjuka byxor från Boob design som var supersköna (men dyra, tack och lov för rabattkod).Samma här, i denna modellen iaf![]()
Då håller vi tummarna för oss båda imorgon!Samma här också! Bara bubbel, moderkakan i framvägg. Och RUL imorn.![]()
Jag känner fortfarande bara lite svagt bubblande i magen, inga tydliga sparkar än, så jag tror nog att moderkakan ligger i framvägg den här gången ocksåRUL imorgon så då får vi se!
Samma här också! Bara bubbel, moderkakan i framvägg. Och RUL imorn.![]()
Ja, jag använde också gravidjeans mycket på slutet med dottern som är född i oktober, mest för att jag verkligen behövde stödstrumpor och inte ville klämma in dem under strumpbyxornaSist så använde jag också leggings och klänning/tunika mest hela tiden. Då var bf i oktober så på slutet behövdes ju lite varmare byxor och då blev det mest gravidjeans. Lär ju inte bli bättre med bf i december![]()
Det ska jag kolla på! Älskar linnen och har ett väldigt långt som kommer passa länge men behöver flerEtt annat gravidklädestips är Cubus lååånga basiclinnen. Inte gravidkläder egentligen men funkar ändå eftersom de är så långa![]()
Just, har fått hem barnvagn, jag vet, alldeles för tidigtmen min väninna som har en ettåring skulle sälja sin, Emmaljunga super viking, grå och pedantskött och dessutom babyskydd, britax römer till jättebra pris. Tycker annars det är lite jobbigt att köpa begagnat när det är folk man inte känner osv så kändes för bra för att vänta
Har dessutom en annan kompis med egna får som jag köpte ett skinn av, vitt och lockigt. Så nöjd nu!
Vi har också köpt vagn
Eftersom sonen bara precis kommer vara 1,5 när lillasyster kommer kändes det nödvändigt med en bra och smidig syskonvagn.
Blir en donkey för oss.
Har en city cross i stallet som jag älskar, men skulle behöva ha plats för bägge barnen där också.. vill dock inte köpa en donkey för det ändamålet så försöker spana efter en double viking att ha där.
Om allt går bra ska en vän och hans fru ha tillökning i vinter så då köper de vår Silver cross vi har idag till sonen.
Åh, vi måste också fundera på vagn. Dottern kommer vara precis 2 år när lillasyskonet kommer, ska man satsa på en syskonvagn tro? Vi behöver något som kan köras på grusvägar.
Åh, vi måste också fundera på vagn. Dottern kommer vara precis 2 år när lillasyskonet kommer, ska man satsa på en syskonvagn tro? Vi behöver något som kan köras på grusvägar.
Vad fint att höra att ni var nöjda!Vi hade Donkey förut när yngsta kom, är onekligen grymt bra att man kan växla mellan enkel och dubbel på bredden så man slipper gå runt med dubbelvagn med bara ett barn. Och det är verkligen superlättrullad! Gick att styra med ett finger trots två barn i vagnen och vänder på en femöring. Kompisens dubbel viking var som att köra lastpråm i jämförelse! Men som vagn i stallet spelar det nog inte så stor roll![]()
Butiken vi var i rekommenderade generellt syskonvagn upp till 2,5-3 år sa de innan vi avslöjade sonens ålder. Han älskar verkligen sin vagn idag så jag hade inte vågat chansa till hösten när jag ska lösa logistiken själv med två småÅh, vi måste också fundera på vagn. Dottern kommer vara precis 2 år när lillasyskonet kommer, ska man satsa på en syskonvagn tro? Vi behöver något som kan köras på grusvägar.