Kaoset del 2

  • Dagbok
  • Trådstartare Trådstartare pepp
  • Startdatum Startdatum
  • Svar Svar 2 486
  • Visningar Visningar 329 898

Bukefalos 30 år!

Kommer troligen radera även denna.
Bara skönt att skriva av sig!

Veckan har varit kaos, har druckit under veckan på vardagar, inte okej.

Igår så hade vi försenad födelsedagsmiddag för mig plus en vän som fyller år..

Blev pruttfull, gick hem.
Sen kom två vänner förbi och vi drog ut på krogen.
Hånglade med säkert 5 personer och tog hem en 22 åring.

Jag fattar ju själv hur destruktivt detta är.
Har lite kontakt med S som jag dejtade förra året, ang AAmöte.
Han ska dit ikväll, jag har dock druckit och känner mig jävligt skör.
 

Wow!!

Jag hamnade på de första sidorna i den här tråden nu när jag tryckte på den och reflekterade då över vilken otrolig skillnad det är på dina inlägg nu jämfört med då. Som två olika personer, nästan. Vilken resa du har gjort, så inspirerande.
 
Jag har inte skrivit så mycket men har följt tråden genom åren och det har verkligen inspirerat mig sjukt mycket! Jag har ingen beroendesjukdom men problem med min psykiska hälsa i perioder och det är mycket man kan dra nytta av ändå.

Tack @pepp för att du är du och all pepp, och HEJA DIG! Så sjukt grym 🤩🥳
 
Jag har inte skrivit så mycket men har följt tråden genom åren och det har verkligen inspirerat mig sjukt mycket! Jag har ingen beroendesjukdom men problem med min psykiska hälsa i perioder och det är mycket man kan dra nytta av ändå.

Tack @pepp för att du är du och all pepp, och HEJA DIG! Så sjukt grym 🤩🥳

Jag har ju fortfarande (tyvärr) problem med min psykiska hälsa. Fördelen nu är väl att jag tillåter mig känna och inte bedövar med alkohol ❤️

Tack ❤️❤️ all pepp ni skriver betyder jättemycket!
Jag är i en extremt låg period nu, jag vet exakt vad det beror på och jag satte mig själv i den sitsen jag är nu, men jobbar på att ta mig ur.
 
Kan säga att igår var jag brutalt sugen på vin, just för att bedöva. Det är fint att känna starka känslor, men också fruktansvärt jobbigt, dränerande, jag känner mig helt utmattad.

Vill dock tillägga att jag aldrig skulle agera på suget, det är inte värt det.
 

Hästnyheter

Bukefalos, Radannonser

Allmänt, Dagbok

  • Valvaka!
  • Vad ska min son betala?
  • Vad gör vi? Del CCXXXVII

Barn

Hund

  • Att vara en usel hundförare/tränare
  • Valpkull!

Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Omröstningar

Tillbaka
Upp