Vad gör vi? Del CCIII

Status
Stängd för vidare inlägg.
Och hade det stått i rumstemp och inte är skaldjur hade jag ätit det. *har nog stålmage*

Och jag som troligen drabbats av matförgiftning (med kraftiga magsmärtor och kräkningar) vid ett par tillfällen i livet hade troligen tvekat.
Hade det varit något med fisk eller skaldjur i så hade jag definitivt inte ätit.
 
1728459596256.webp

Limited edition
 
Här regnar det lugnt och stilla. Sitter och grubblar över dagen och funderar på att koka lite mer te. Det blev ingen sömn i natt, får se hur länge jag orkar innan jag däckar. Det kommer ju till en punkt när man inte längre är sömnig.
 
Gör mig iordning för att gå på studiebesök på en arbetsplats med arbetsspecialisten. Nervös och lite orolig men det ska nog gå bra!

Man vaknar ju inte till idag, mörkt och höstigt 🍁 Jag tror jag varit ett djur som går i ide i ett tidigare liv 😄
 
Har lite ont i hårbotten men än så länge sitter det kvar. Bikinilinjen friserar däremot sig själv rätt friskt 😂😂
Håret på mitt huvud kom tillbaka. Minns ingen känselsensation när det föll av. Men jag rakade ju bort det tidigt. Det kom få glesa strån under behandlingen så jag rakade huvudet i duschen.

Men håret på armar och ben, eller under armarna återkom inte. Ögonfransarna är lite glesare och ögonbrynen med. Men det finns ju smink.:D

Saknar inte rakningen under armarna och på benen.
Det är bara att åka med under behandlingstiden. Det är övergående. :heart
 
Håret på mitt huvud kom tillbaka. Minns ingen känselsensation när det föll av. Men jag rakade ju bort det tidigt. Det kom få glesa strån under behandlingen så jag rakade huvudet i duschen.

Men håret på armar och ben, eller under armarna återkom inte. Ögonfransarna är lite glesare och ögonbrynen med. Men det finns ju smink.:D

Saknar inte rakningen under armarna och på benen.
Det är bara att åka med under behandlingstiden. Det är övergående. :heart

Ja det här med håret är ju som det är, jag tycker inte det är så jobbigt. Blir inte ledsen om det under armarna inte kommer tillbaka sen. Ska gå på sminkkurs i november (look good feel better), ögonbryn och fransar kommer nog kännas konstigt men jag får öva på sminkandet helt enkelt.

Börjar det trilla mer de här dagarna så kommer peruk-personen raka på fredag ☺️
 
Ännu en middag med helt otroligt kött åts igår, på en liten restaurang driven av en brasiliansk familj. :love:

Inte många knop ska göras idag.
Det blåser massor (även om det är lite sol emellanåt), har inte ens gått upp än.
Severe coastal event warning från kl16 idag, vågor mellan 5-7m med högsta höjd på 11m :eek:
 
Fortsatt ösregn även här. Kommer inte gå ut med hundarna förrän de visar tecken på att behöva det :p Känns skönt med en ledig soffdag, men börjar samtidigt bli lite rastlös och funderar på vad jag ska göra. Kanske skulle ta itu med att försöka sy ett fleecetäcke till ena hunden... Eller så städar jag lite. Fast det görs bäst när jag pratar i telefon med en vän och den vän jag vet att är ledig och talbar idag har nog inte vaknat än. Lyxproblem kanske :)
 
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

Tjatter Dödstrött pga allergi och allergimedicin men vilket ljuvligt väder det var igår! Inte lika trevligt idag men uppehåll ännu så jag ska... 97 98 99
Svar
1 976
· Visningar
68 588
Hundträning Idag drog hunden iväg igen. Jag hade besök av personer som han är väldigt förtjust i men det hjälpte inte. Enfaldigt nog trodde jag han... 2 3
Svar
54
· Visningar
3 161
Senast: linnsan
·
  • Låst
Tjatter Vi är i fältkontoret och kisse har tom egen säng. Låång kisse! 99 100 101
Svar
2 000
· Visningar
63 066
  • Låst
Tjatter Hårt arbetande kisse är sur efter att ha blivit väckt pga fotografering... 99 100 101
Svar
2 008
· Visningar
67 608
Senast: Mia_R
·

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp