Vad gör vi? Del CCXXVIII

Bukefalos 30 år!

Status
Stängd för vidare inlägg.
Har beställt en rejäl laddning mat till katten - 20% rabatt blir en hel del när maten är dyr (ca 900-1000:-/månaden till ordinarie pris...). Nu ska det finnas kattmat tills nån gång i höst :up: .

Så glad att solen skiner! Veckan blev verkligen tyngre när kylan gjorde sitt återtåg, solen gör så himla mycket för mitt välmående!
 
En smärtfri morgon med en promenad på 25 minuter, orkade ta dom 4 trapporna upp på kontoret och sitter nu och jobbar på sadelstolen.

Solen skiner och min friskvårdstimme i eftermiddag ska ägnas åt massage.

Känns bra att gå in i denna helg.
Mannen ska på trav så med lite tur kan jag köra symaskin när han är där
 
Idag blir det målning, hämta paket, köpa färg till lister och foder och våfflor hos mamma.
Måste klämma in dusch och hårtvätt innan jag lämnar lägenheten också.
 
Funderar på hur jag ska lägga upp dagen. Skulle vilja duscha innan ja går ut men måste egentligen köpa balsam innan dusch och det känns jättejobbigt... :meh:
Funderar sedan på om jag ska cykla upp till fåglarna först eller gå ut med kisse i skogen och liksom ta fåglarna på vägen hem. Vilka problem!
 
Status
Stängd för vidare inlägg.

Liknande trådar

  • Vad gör vi? Del CCXXIX
  • Vad gör vi? Del CCXXVII
  • Vad gör vi? Del CCXIX
  • Vad gör vi? Del CCXXII

Hästnyheter

Bukefalos, Radannonser

Allmänt, Dagbok

Barn

Hund

Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Omröstningar

Tillbaka
Upp