Kokar också risgrynsgrötJag kokar risgrynsgröt som ska bli risgrynspudding.. ska prova ha i saffran för första gången =)
Lyssnar på
//r
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Kokar också risgrynsgrötJag kokar risgrynsgröt som ska bli risgrynspudding.. ska prova ha i saffran för första gången =)
Lyssnar på
//r
Vad ska du se?Har ätit en tidig middag och ska nog styra upp mig själv inför en helkväll på Operan!
Ett gott skratt förlänger smilbanden så kör på detJag har sett itelefon och försökt övertyga mamma och syster om att jag inte är alkolist. Eftersom jag druckit 1-2 gånger i månaden sen i somras är de oroliga. Vet inte om jag ska skratta eller gråta.
Vad ska du se?
Precis ätit. Här blev det en snabb och enkel hitte-på-rätt bestående av kycklingfilé, majs, matlagningsgrädde, ingefära, vitlök, salt och peppar. Serverat till ris. Hyfsat gott faktisktSka äta kvällsmat. Idag blir det grönsaker med kycklingchorizo![]()
Precis ätit. Här blev det en snabb och enkel hitte-på-rätt bestående av kycklingfilé, majs, matlagningsgrädde, ingefära, vitlök, salt och peppar. Serverat till ris. Hyfsat gott faktiskt!
Kul den har jag inte sett på evigheter. Ha det så kul!Glada Änkan!
Haha.Glada Änkan!
Precis ätit. Här blev det en snabb och enkel hitte-på-rätt bestående av kycklingfilé, majs, matlagningsgrädde, ingefära, vitlök, salt och peppar. Serverat till ris. Hyfsat gott faktiskt!
Tyvärr inte. Måste vara här vissa tidpunkter och det krockar nästan hela veckanFast det betyder ju att du kan åka hem över natten eller dagen o gosa lite med häst o katter. Om du skulle vilja och att du är frisk nu![]()
Redan gjort. Har inte varit sjukskriven sedan 14deKom ihåg att kontakta FK för VAB om du inte är sjukskriven längre.
Men den mat man hittar på själv kan väl bli VÄL så god som den man gör efter recept? Och ofta hittar man väl på lite ändå. Det är väldigt sällan jag slaviskt följer ett recept. Lite mindre av det ena, lite mer av det andra...osv. Personlig touch är väl det bästaInsåg för något tag sedan att i stort sett all mat jag lagar har jag hittat på själv.
Tur att jag inte bjuder folk på mat så ofta.
Låter märkligt att du kan anses fullt arbetsför med en infekterad livmoder och en massa antibiotika? Samt nyopererad.Redan gjort. Har inte varit sjukskriven sedan 14de
Förlossning är ingen sjukdom, eller hur det var. Spelar ingen roll egentligen, vi får ta ut vab (även kallat tillfällig föräldrapenning pga vård av allvarligt sjukt barn) båda två så länge hon är inlagd och ersättningen är densamma som jag förstått detLåter märkligt att du kan anses fullt arbetsför med en infekterad livmoder och en massa antibiotika? Samt nyopererad.
Att du förutsätts kunna ta föräldrapenning är en sak, men inte sjukskriven? Är reglerna sådana?